آرشيو مقالات آرشيو مقالات

بهترین روش عمل آوری بتن باسکول

بهترین روش عمل آوری بتن باسکول

نکته بسيار مهم باسکول هاي مرکب تمام بتن ، طراحي مهندسي سازه آن و نوع عمل آوري بتن باسکول مي باشد که در نهايت اين دو نکته تاثير بسياري رادر کيفيت نهايي سازه باسکول خواهد داشت با توجه به تمايل بازار بر استفاده از باسکول هاي پيش ساخته مرکب برخي از شرکت ها به دليل عدم توانايي در سرمايه گذاري از شيوه هاي سنتي و غير علمي براي عمل آوري بتن باسکول استفاده مي نمايند . لذا در اين نوشته در حقيقت بررسي است اجمالي براي شناخت بهترين روش عمل آوري بتن با رويکردي به سوي توليد باسکولي بهتر و با دوام تر.
دانلود
عوامل ایجاد خطای توزین در باسکول

عوامل ایجاد خطای توزین در باسکول

پس از اتمام كليه مراحل اجرايي نصب و راه اندازي يك باسكول و تنظيم كاليبراسيون و استانداردسازي آن، باسكول نصب شده آماد ه استفاده و بهره برداري خواهد بود. استانداردسازي باسكول خود شامل آزمو ن هاي متنوع و پيچيده اي مي باشد كه پشت سر گذاشتن آنها، نشان از صحت عملكرد و دقت باسكول دارد. اما هدف از اين مطلب پاسخ دادن به پرسش هاي معمول در اين زمينه است.
دانلود
شاخصه های مهم در طراحی یک لودسل خوب

شاخصه های مهم در طراحی یک لودسل خوب

يكي از مهم ترين قسمتهاي هر سيستم اندازه گيري الكترونيكي،لودسل و يا سنسور وزن آن مي باشد. با توجه به وجودديدگا ه هاي مختلف در طراحي و توليد اين محصول، يك لودسل مي تواند به صورت هاي مختلف و متفاوت توليد گردد.لذا بر آن شديم كه در ادامه با بيان برخي از استانداردهاي مختلف شركت هاي توليد كننده اين محصول بستري را آماده نماييم تا بتوان تشخيص داد كه يك لودسل خوب چه لودسلي مي تواند باشد.در اين مقاله سعي بر اين شده است كه تمامي لودسل هاي موجود در بازار ايران مورد بررسي قرار گيرد.
دانلود
خسارات پنهان ميلياردي باسكول

خسارات پنهان ميلياردي باسكول

باسكول عليرغم ظاهر تنومند آن ، يك وسيله حساس ابزار دقيق است كه بايد همواره در طول زمان اندازه گيري دقيق و قابل اطميناني را داشته باشد. توزين غير دقيق يك باسكول مي تواند در كوتاه مدت معادل چند برابر ارزش اقتصادي باسكول را به صاحب آن تحميل نمايد.در اين مقاله به طور کاملا گسترده و مشهود به معقوله خسارات پنهان ميلياردي باسکول ها پرداخته شده است.
دانلود
سیستم ارت مناسب برای باسکول

سیستم ارت مناسب برای باسکول

با وجود حفاظت از سیستم های الکترونیک حساس مانند سیستم های توزين و باسکول از اهمیت خاصی برخوردار است.در واقع به خاطر شدت نیرویی که از برخورد صاعقه به وجود می آید،غیرممکن است که جلوی خسارت را به طور کامل گرفت. اما می توان با نصب سیستم ارت مناسب و استاندارد و ادوات حفاظتی، از خرابی های بیشتر جلوگیری کرد.
دانلود