آشنايي با ابزار هاي اندازه گيري آشنايي با ابزار هاي اندازه گيري

  باسكول جاده ای Weighbridge

دستگاهی است كه وسایل نقلیه جاده ای را در یك مرحله و با استفاده از اثر جاذبه زمین توزین می نماید. این باسكول ها در انواع باسكول مرکب(باسكول پیش ساخته بتنی )، باسكول بتن فلز و باسكول تمام فلز در مدل های داخل زمین و روی زمین و در ظرفیت 5 الی 200 تن مخصوص توزین نیسان ، خاور ، کامیونت ، کامیون و تریلی و بصورت مکانیکی،  نیم الکترونیکی و تمام الکترونیکی موجود می باشد این ادوات اندازه گیری در بازار با نام های مختلف باسكول كامیون كش، باسكول تریلی كش، باسكول خاور كش، باسكول نیسان كش، باسكول 50 تنی، باسكول 60 تنی، باسكول دامپ تراك كش،باسكول قطاركش شناخته می شود.

کروماتوگراف فلش

سیستم های کروماتوگرافی کاملا اتوماتیک شامل تشخیص UV ، جمع کسری، دریچه ستون و نرم افزار در میان بسیاری از ویژگی های بیشتر ان وجود دارد تا با توجه به نیازهای کاربر جداسازی و استفاده شود. این دستگاه می تواند فشار محدوده تا ۱۰ و یا ۵۰ بار (۱۴۵ یا ۷۲۵ psi است) را تحمل کند.

آشکارساز تخلیه الکتریکی

آشکارساز تخلیه برق SKF یک ابزار جمع و جور می باشد که  در پیدا کردن تخلیه الکتریکی یاتاقان موتور الکتریکی استفاده می شود. این مسئله که یاتاقان موتور الکتریکی در معرض آسیب و شکست به دلیل فرسایش الکتریکی می باشد از اهمیت بالایی برخوردار است.   به دلیل داشتن یک صفحه نمایش LCD دارای نور پس زمینه استفاده از آن  در تاریکی ممکن می باشد. همچنین استفاده از این فن آوری  هیچ آموزش ویژه ای نیاز ندارد. علاوه بر این، می تواند تخلیه الکتریکی در یک پایگاه زمان ۱۰ ثانیه، ۳۰ ثانیه، و یا به طور نامحدود را تشخیص دهد.

سیستم اندازه گیری تبادلگر

استوا یک جایگزین همه کاره به پیمایش سفارشی،   Renishawارائه می دهد . استوا در کارگاهی با شرکت های پیشرو در صنعت بر اساس برنامه های کاربردی مختلف در سراسر و صنایع ثابت با هم آزمایش شده است. نصب این دستگاه تنها چند دقیقه طول می کشد .

سیستم اندازه گیری حجم

این محصول می تواند خطا دقیق اندازه گیری از حجم را بدست آورد و برآوردی از نقطه تعادل در نوار نقاله ارائه دهد و به طور مداوم نمی تواند بدون تماس مستقیم اندازه گیری کند. این واحد می تواند بیش از نوار نقاله نصب شده و می تواند برای تبدیل اندازه گیری از حجم به جرم یا چگالی مورد استفاده قرار گیرد.

تجزیه و تحلیل عنصری 

G4 ایکاروس HF توسط Bruker تجزیه و تحلیل خودکار مورد استفاده برای شناسایی کربن سریع و دقیق و تجزیه و تحلیل گوگرد در مواد جامد حتی در سطوح ppm است. این سیستم به راحتی برای استفاده در تجزیه و تحلیل کوتاه مدت و آن قطعا بدون تعمیر و نگهداری می باشد. این اثبات شده است که به طور خاص این دستگاه بسیار موثر است برای تجزیه و تحلیل مواد فلزی و نمونه جامد قرار داده شده در یک بوته سرامیکی که در یک کوره با فرکانس بالا می سوزد. علاوه بر این، در نتیجه گازهای واکنش CO2 و SO2 بر اساس حالت جامد آشکارسازهای IR در حداکثر انتخاب و حساسیت محاسبه می شود.

طیف سنج رامان

طیف سنج DXR ™ SmartRaman های حرارتی برای  تجزیه و تحلیل در آزمایشگاه معمولا استفاده می شود. این نمونه رامان برای اندازه گیری نمونه به طور مستقیم از طریق ویال شیشه ای، بطری، و یا شیشه، بدون در نظر گرفتن وضوح یا پیچیدگی طراحی شده است. همچنین می تواند اندازه گیری نمونه از کیسه های پلاستیکی را داشته باشد. این نمونه قادر به انجام اندازه گیری های الکترو شیمیایی است، و همچنین در هر دو دمای بالا و / یا پایین عمل می کنند، به خاطر توانایی آن حاوی سلول های منحصر به فرد است.

میکرومتر یا ریزسنج

 میکرومتر، یا ریزسنج، ابزاری برای اندازه گیری طول با دقت زیاد است.میکرومتر برای اندازه گیری قطعاتی که بایستی دقیق تراشیده شوند به کار گرفته می‌شود. دقت میکرومتر به مراتب بیشتر از دقت کولیس‌ها می‌باشد. میکرومترها از نظر سیستم اندازه گیری مانند کولیس دو نوع می‌باشند که آنها را میکرومترهای اینچی و میکرومترهای میلیمتری می‌نامند. میکرومتر از بخشهای مختلفی تشکیل شده‌است، که عبارتند از: فک ثابت، فک متحرک، استوانه مدرج و یا همان خط کش میکرومتر، پوسته مدرج یا ورنیه میکرومتر، و کمانی که برای گرفتن میکرومتر از آن استفاده می‌شود. در قسمت انتهایی میکرومتر یک جغجغه است و اهرمی که در موقع اندازه‌گیری، قفل می‌شود.

ترازوی کوارتز

QCM200 کوارتز کریستال ترازوی با استفاده از تکنولوژی هوشمند برای اندازه گیری جرم و ویسکوزیته در شرایطی که آنها در نزدیکی با سطوح، و یا در فیلم های نازک باشند. دستگاه با یک کنترلر، دارنده کریستال، کریستال الکترونیک نوسان ساز، سه کریستال کوارتز و نرم افزار ویندوز / مک مجهز شده است. این سیستم می تواند فرکانس و مقاومت سطح رزونانس یک کریستال ۵ مگاهرتز را بدست آورد.

سرنگ دقیق دارای پلمپ

 این سوپر سرنگ ، یک سرنگ تنگ گاز حجمی عظیم می باشد. این سرنگ ایده آل برای توزیع حجم از ۵۰ میلی لیتر تا ۲ L می باشد. علاوه بر این ، این واحد در یک بشکه اکریلیک و نه در هر بشکه شیشه ای طراحی شده، استفاده می شود.

تیتراسیون بورت

بورت تیترها اتوماتیک، تولید شده توسط Burkle، با نوع شیلینگ schellbach. این  بورت دارای ظرفیت ۵ میلی لیتر می باشد، تقسیم بندی ۰،۰5 میلی لیتر، میزان دقت ± ۰،۰۳ میلی لیتر و ارتفاع ان ۶۱ سانتی متر می باشد.بورت در طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی که شامل آزمایشگاه، صنعت آبکاری، تصفیه آب برای تجزیه و تحلیل زمینه استفاده می شود.

زاویه سنج

وسیله ای برای اندازه گیری زاویه های افقی و عمودی که در ماهواره ها ، زمین شناسی و ستاره شناسی  کاربرد دارد.

تریبولوژی

با افزوده شدن سرعت چرخ های تکنولوژی،تولید و مصرف، دستگاه های صنایع تولیدی، مواد و متالورژی، و هر کجا که سطح ماده تأثیرپذیر و تأثیرگذار باشد، هندسه فیزیکی و ساختار شیمیایی حائز اهمیت تر شده است.

حسگر کانونی سطح

سنسور جمع و جور و به تازگی توسعه یافته بر اساس تکنولوژی قوی μsurf NanoFocus  که برای استفاده با یک بازوی ربات بهینه سازی شده است. اندازه کوچک، تحرک بالا و کاربرد در تمامی  موقعیت ها را دارد.  از کابل مناسب برای زنجیر کشیدن و با طول تا ۱۵ متر (۴۹ فوت) تشکیل شده، سیستم های اندازه گیری سطح ،دارای شعاع عملیاتی منحصر به فرد بزرگی در هنگامی که به یک ربات وصل شده است،می باشد.

CNC دستگاه اندازه گیری ویدئویی

سیستم CNC اندازه گیری ویدئویی VMA-4540V / 4540فراهم می کند سکته مغزی XYZ بزرگ و یک میدان دید وسیع.تماس پروب آماده مدل VMA-4540 ایده آل برای طیف گسترده ای از برنامه های اندازه گیری صنعتی می باشد. VMA-4540V / 4540 برای اندازه گیری دقت بالا از انواع قطعه طراحی شده است. میدان دید وسیع را قادر می سازد تأیید آسان از مناطق اندازه گیری و بهره برداری بی نظیر ارائه می کند. محدوده اندازه گیری گسترده تر XYZ آن، با فاصله طولانی تر از همیشه قبل از کار، فراهم می کند تطبیق پذیری نهایی برای اندازه گیری هر دو بخش مکانیکی بزرگ و بلند و در سطوح ناهموار.

بازوی اندازه گیری قابل حمل سه بعدی

کاربران می توانند دستگاه را به منظور بررسی کیفیت محصول خود به آسانی برای انجام گواهی نامه های ابزار، همراه با بازرسی و مهندسی معکوس استفاده کنند. تولید، فرآیندهای مهندسی معکوس بهبود یافته است، و بنابراین دقت در کار ها هم باید افزایش یابد. مزایای اصلی این دستگاه شامل افزایش ارگونومی، همراه با یک تجربه کاربری ساده و بهبود قابلیت اطمینان می باشد. توجه داشته باشید که کامپیوتر صفحه نمایش، لمسی ساخته شده است که اجازه می دهد تا اندازه گیری های اولیه با لپ تاب و به آسانی انجام دهید.

دستگاه اندازه گیری نور دیجیتال

LXP-10A متر دیجیتال از Sonel که اندازه گیری دقیق و قابل اعتماد از نور را فراهم می کند. وضوح بالا در این دستگاه آن را قادر می سازد تا برای اندازه گیری مسیر فرار نور اضطراری  کار آمد باشد. دارای یک صفحه نمایش و یک خروجی USB برای اتصال به PC می باشد.

...   این مطلب در حال تكمیل و بروز رسانی می باشد.