جعبه تقسيم جعبه تقسيم

جانكشن باكس وسیله ای است كه وظیفه اتصال لودسل ها به یكدیگر و یكسان سازی نقاط مختلف باسكول از لحاظ نمایش وزن را بر عهده دارد. اهمیت جانكشن باكس تا جایی است كه نهایت دقت لودسل و نشاندهنده باسكول به دقت آن وابسته است. امروزه در باسكول های تمام الكترونیك شاهد مشكلاتی هستیم كه ناشی از عدم شناخت این وسیله مهم الكترونیكی است كه با یك ولتاژ بسیار كوچك در لودسل سر و كار دارد. جعبه تقسیم مدل ضد رطوبت تنها جعبه تقسیمی است كه قسمت الكترونیكی آن ضد رطوبت می باشد. این ویژگی در جعبه تقسیم های دیگر وجود ندارد و با كمترین رطوبت صدها كیلوگرم خطا در توزین ایجاد می نماید.

جعبه تقسیم پتانسیومتری

جعبه تقسیم پتانسیومتری

در این جعبه تقسیم ها مقاومت یكی از قطعات و اجزای اصلی می باشد و از آن، جهت پوشاندن ایرادات باسكول نظیر ضعف پلاتفرم، فونداسیون غیر استاندارد، لودسل نامرغوب، نصب نامناسب باسكول و ... در زمان كالیبراسیون و استاندارد استفاده می شود لازم به ذكر است از مقاومت ،جهت تغییر ولتاژ خروجی لودسل ( ورودی نشاندهنده ) استفاده می شود از طرفی مقاومت ها به تغییرات دما و رطوبت حساس بوده و موجب خطا در اندازه گیری وزن می گردند.
جعبه تقسیم ضد رطوبت

جعبه تقسیم ضد رطوبت

این جعبه تقسیم ها علاوه بر اینكه دارای عنصر مقاومت نمی باشند دارای طراحی منحصر به فرد بوده و برد این جعبه ها به گونه ای طراحی شده است كه در مقابل رطوبت بسیار زیاد هم خیلی مقاوم می باشد . با توجه به عدم استفاده از مقاومت، تنها در باسكولی می توان از این جعبه تقسیم استفاده نمود كه در آن باسكول همه قطعات آن اعم از الكترونیك و سازه و فونداسیون از استاندارد مطلوب و مناسبی برخوردار باشند.