درباره گروه توزين الكتريك درباره گروه توزين الكتريك

گروه صنعتي توزين الكتريك همواره يكي از شركت هاي فعال و پيشرو و صاحب تكنولوژي در حوزه ابزار دقيق بوده كه در اين راستا خدمات مختلفي را توانسته به شركت هاي معتبر دولتي و خصوصي ارائه نمايد. اين شركت با سرمايه ثبت شده  60.000.000.000 (شصت  ميليارد) ريال با استعانت از الطاف باري تعالي در سال 1372 فعاليت توليدي ، تجاري و تحقيقاتي خود را آغاز نموده است. زمينه فعاليت اين شركت طراحي و توليد انواع سيستم هاي متنوع توزين، ابزار دقيق و پروژه هاي خاص و منحصر به فرد بوده كه به فضل الهي وبهره مندي ازتوانمندي هاي علمي فارغ التحصيلان معتبرمراكزعلمي داخلي وخارجي وهمچنين ارتباط تنگاتنگ با موسسات بين المللي در بيست سال اخير شاهد موفقيت هاي شگرفي در سطح ملي و بين المللي بوده ايم. 

از بدو فعاليت و در جهت رشد و توسعه و خودكفايي كشور نهايت سعي و تلاش ما طراحي و توليد سيستم هاي همگن با آخرين تكنولوژي موجود در سطح جهاني بوده است. واحدهاي توليدي اين شركت مشتمل بر چهار كارخانه با وسعت 40.000 متر مربع فضا و 17000 مترمربع سالن هاي توليد ، 1200 مترمربع فضاي اداري دفتر مركزي تهران،  انبارهاي متنوع مواد و كالا و ساختمان هاي اداري مي باشد كه به عنوان بزرگترين كارخانجات سازنده سيستم هاي توزين در سطح كشور ، منطقه و حتي برخي از كشورهاي اروپايي شناخته مي شود.

فضاي واحد هاي ستادي به انضمام دفاتر منطقه اي در استان ها امروزه بيش از دو هزار متر مربع مي باشد. پرسنل اين گروه در كليه واحدها و مراكز تابعه بيش از 537 نفر بوده كه 37% از آنان داراي تحصيلات عاليه در رده هاي دكتري، كارشناسي ارشد و كارشناسي و فارغ التحصيل دانشگاه هاي معتبر داخلي و خارجي مي باشند يقيناً همکاری با متخصصين و دانشجويان نخبه كشوري حاکی از بدنه علمی و مطالعاتی قوي این گروه دارد.

در راستاي تحقق اهداف شرکت و پيشبرد خط مشي کيفيت شرکت توزين الکتريک در راستاي انطباق خدمات ارائه شده  و محصولات توليدي، با استانداردهاي ملي و بين المللي به افتخارات بزرگي دست يافته که به عنوان نمونه مي توان در حوزه ملي به قرارگيري اين مجموعه در بين 60 شركت برتر ايران در سال 1392 و كسب جايگاه 15 شركت ارزش آفرين در عرصه حماسه اقتصادي دفاع مقدس ايران نام برد و در حوزه بين المللي نيز به انتخاب موسس مجموعه بعنوان مرد سال اندازه شناسی جهان، منتخب سازمان بین المللی اندازه شناسی قانونی OIML در سال 2011 میلادی اشاره نمود كه اين جايزه يكي از عالي ترين جوايز حوزه اندازه شناسي جهان بوده و تنها به كساني تعلق مي گردد كه توانسته باشند تاثيرات شگرف و قابل توجهي را در حوزه اندازه شناسي جهان ايجاد كرده باشند. لازم بذكر است كه اين جايزه براي اولين بار است كه توسط يك ايراني دريافت گرديده است.

خوشبختانه به لحاظ مرغوبيت ، كيفيت و حساسيت سيستم هاي متنوع توليدي فروش شركت از بدو فعاليت تاكنون سير صعودي داشته و امروز بيش از 50% بازار داخلي را به خود اختصاص داده ايم. علي رغم عدم اشباع بازار داخلي با تمايل كشورهاي همسايه و حاشيه خليج فارس و آسياي ميانه و حتي آفريقايي اقدام به فروش و نصب سيستم هاي مورد نياز نموده ايم. پتانسيل علمي موجود در شركت باعث گرديده كه از بدو تاسيس تنها واحد توليدي كشور بوده كه اقدام به طراحي و توليد و نصب باسكول هاي ديناميك قطاركش در ايستگاههاي راه آهن ، گروه هاي معظم صنعتي (فولاد مباركه ، ذوب آهن ، فولاد خراسان ، گروه صنعتي بهشهرو ...) نموده ايم. اين شرکت علاوه بر محصولات تولیدی خود شامل تجهیزات مختلف توزین مانند باسکول های جاده ای که از این نوع محصول تا کنون بیش از 9500 دستگاه را با موفقیت به مشتریان خود تحویل داده است، در پروژه های ابزار دقیق ملی نیز سهم به سزایی داشته و مجری بسیاری از آنها بوده است، برخي از اين پروژه ها عبارتند از:

  • طراحي و اجراي سيستم توزين، بالانسينگ و پرس بوژی لوكوموتيوهاي آلستوم در شركت واگن پارس اراك
  • طراحي و اجراي سيستم توزين چرخ به چرخ، محور به محور واگن در شركت واگن پارس اراك
  • طراحي و اجراي سيستم توزين و بالانسينگ واگن هاي مترو در شركت قطار هاي شهري تهران در سال
  • طراحي و اجراي باسکول ريلي 200 تني ديناميک -  استاتيک ذوب آهن اصفهان
  • طراحي و اجراي باسکول ريلي ديناميک - استاتيک فولاد ميبد يزد
  • طراحي و اجراي باسکول ريلي ديناميک - استاتيک مخصوص توزين مايعات در راه آهن بندر عباس
  • طراحي و اجراي باسکول ريلي 200 تني استاتيک ريلي و کاميون کش ايستگاه رودشور تهران

           و نصب بيش از چندین باسکول دینامیک قطاری درکشورهاي آذربايجان و ترکمنستان.

 از آنجايي كه سيستم هاي توزين بر اساس نوع عملكرد پايه و اساس مراودات تجاري، امنيتي و تبادل كالاي شهروندان بوده ، لذا اين شركت با درك حساسيت هاي ويژه در اجراي فرامين و احكام الهي از بدو فعاليت همواره سعي در ارتقاي كيفيت محصولات توليدي داشته و بر اين اساس مصرف بسياري از مواد اوليه عمده مصرفي مرتباً بر اساس آزمايش هاي انجام شده در آزمايشگاه هاي ويژه بهينه گرديده است.

شركت هاي فرد ايران(نمايندگي انحصاري فروش محصولات گروه توزين الكتريك)، پارس سيوان الكتريك(مركز آزمايش و تست تجهيزات) ، و بديع صانع راه ابريشم(تامين كننده و تجهيز كننده ادوات و ماشين آلات آزمون سيستم هاي توزين) شركت هاي اقماري اين گروه صنعتي بوده كه در ارتباط با موضوع فعاليت شركت در عرصه توليد تا بازرگاني و خدمات فعاليت مي‌نمايند.